Jaki strój do ćwiczeń wybrać w trakcie upałów?

Na tym świecie są dwa rodzaje ludzi – ci, którzy lubią uczucie potu na skórze i ci, którzy nie. Jeśli należysz do tej pierwszej grupy, to doskonale wiesz, o czym mówię. Jeśli nie, oto proste wyjaśnienie. Kiedy na zewnątrz jest gorąco, możesz nosić ubrania w jasnych kolorach, które pozwalają na rozpraszanie ciepła ciała i pozostawiają skórę suchą, lub możesz nosić ciemne ubrania, które częściej zatrzymują ciepło wokół ciała, powodując, że pocisz się bardziej niż gdybyś nosił jaśniejszy kolor.

Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru ubrań treningowych:

  1. Wybierz ubrania wykonane z materiału odprowadzającego wilgoć. Materiały odprowadzające wilgoć odprowadzają wilgoć z Twojej skóry i pomagają przenieść ją na zewnętrzną powierzchnię tkanin. Pomaga to szybciej wysuszyć pot, zapobiegając „gromadzeniu się” wody na wierzchu tkaniny, a tym samym utrzymuje ją w chłodniejszym stanie niż zwykła tkanina bawełniana.
  2. Jasne kolory odbijają światło słoneczne lepiej niż ciemne kolory. Biały kolor odbija prawie 100 procent światła, podczas gdy czarny kolor pochłania 80 procent światła padającego.

Więcej artykułów na podobne tematy znajdziesz na stronie https://sportygirl.pl/ .