Jak pozbyć się kleszczy z ogrodu?

Kleszcze: sam ich widok przyprawia większość ludzi o mdłości. Jeśli znalazłeś kleszcze na swojej posesji, pozbycie się ich jest prawdopodobnie Twoim głównym priorytetem. Kleszcze i ich ugryzienia nie są zarezerwowane tylko dla leśnych wędrówek i biwaków. Ty i Twoja rodzina jesteście najbardziej narażeni na zachorowanie na choroby przenoszone przez kleszcze napotkane na trawniku i w ogrodzie. Jak pozbyć się kleszczy z ogrodu?

Gdzie zazwyczaj chowają się kleszcze?

Ulubione miejsca ukrycia to lub niekoszone tereny z chwastami i wysokimi trawami, zwłaszcza gdy są wilgotne i zacienione. Gdy w pobliżu znajdują się trawniki, kleszcze przenoszą się również na obszary koszone. W zależności od miejsca zamieszkania, kleszcze występujące w Twojej okolicy mogą pozostawać aktywne przez cały rok. Jednak aktywność kleszczy zazwyczaj wzrasta od kwietnia do września. Wzrasta ona wraz z ociepleniem pogody. Zacznij od pozbycia się wysokiej trawy i zarośli, zwłaszcza na obrzeżach trawnika, aby wyeliminować ulubione miejsca bytowania kleszczy. Uprzątnij też liście, a zamiast wyrzucać ściętą trawę i liście do śmieci, dodaj je do kompostu i wykorzystaj jako dodatek do bogatej gleby w ogrodzie. Po wyschnięciu ścinki trawy stanowią doskonałą ściółkę, która zapobiega kiełkowaniu chwastów i pomaga glebie zatrzymywać wodę.

Jak pozbyć się kleszczy z ogrodu?

Dokładnie wyszczotkuj zwierzęta domowe po kontakcie z zaroślami lub wysoką trawą. Dzięki temu kleszcze zostaną usunięte, gdy są jeszcze stosunkowo łatwe do usunięcia, a szkodniki nie będą mogły zamieszkać w Twoim domu. Usytuuj stosy drewna w pewnej odległości od domu i układaj je starannie, aby uniknąć kryjówek dla myszy i innych zwierząt, które przyciągają kleszcze. Utrzymuj w czystości posłania i miejsca do spania swoich zwierząt. Unikaj gęstej roślinności gruntowej lub zatłoczonych klombów. Regularnie przycinaj drzewa i krzewy, aby uniknąć ciemnych, wilgotnych miejsc, które przyciągają kleszcze. Regularnie smaruj zwierzę środkiem odstraszającym kleszcze lub pchły.