Czy warto robić aktualizacje na swoich urządzeniach?

To dylemat, przed którym wszyscy stanęliśmy w tym czy innym momencie: czy pobrać aktualizację na swój komputer, smartfon lub inne urządzenie elektroniczne? W większości przypadków te aktualizacje służą bezpieczeństwu – są to poprawki problemów, które mogą zagrozić Twoim informacjom. Ale zanim klikniesz „Aktualizuj” i pogodzisz się z małą ilością przestojów, powinieneś naprawdę rozważyć za i przeciw.

Zacznijmy od tego, co robią aktualizacje. Jeśli mają one na celu załatanie dziur w zabezpieczeniach, prawdopodobnie sprawią, że Twoje urządzenie będzie mniej podatne na ataki hakerów. To zdecydowany plus – nigdy nie można być zbyt ostrożnym, jeśli chodzi o kradzież tożsamości i cyberprzestępczość. Aktualizacje mogą również zawierać nowe funkcje, które poprawiają funkcjonalność urządzenia. Na przykład, jeśli masz iPhone’a, prawdopodobnie masz nowy dźwięk powiadomienia za każdym razem, gdy otrzymasz wiadomość tekstową lub e-mail, to dlatego, że Apple właśnie zaktualizował iOS z tej funkcji. Wadą tego rozwiązania jest to, że ponieważ więcej osób korzysta z Twojego telefonu (lub komputera), istnieje również większa szansa, że ktoś się do niego włamie.

Oprócz tych korzyści i wad, niektóre aktualizacje poprawiają ogólną wydajność urządzenia. Może ono być szybsze po zainstalowaniu aktualizacji lub może mieć poprawioną żywotność baterii. Więcej o technologii znajdziesz na stronie https://bastille.pl/ .