Sklep z włóczkami

Kiedyś sweter wydziergany przez babcię bywał powodem do wstydu. Na szczęście teraz się to zmienia, a ubrania zrobione na drutach są nie dość, że modne to jeszcze kosztowne. Wszystko za sprawą czasochłonności procesu powstawania poszczególnych elementów garderoby, ale też ceny materiałów potrzebnych do ich wytworzenia.

Kiedyś królowała gryząca, brzydka wełna. Dzisiaj wybór jest przeogromny. Sklep z włóczkami to raj na ziemi dla osób dziergających na drutach czy na szydełku. Wybór jest tak duży, że ciężko zdecydować się na jeden kolor. Można przebierać też w materiałach. Dostępne są włóczki z wełny klasycznej, merino, alpaki czy sztucznego akrylu, który jest tańszym zamiennikiem, ponieważ cena za wełniany motek dobrej jakości potrafi sięgać kilkudziesięciu złotych za 50 gram. Dalej znajdziemy włóczki jedwabne i bawełniane, a nawet bambusowe. Dla lepszej jakości powstają także materiały łączone, jak wełna z jedwabiem, bawełna z poliamidem, wełna z akrylem i wiele innych. W zależności od upodobań i przeznaczenia dobieramy półprodukt, który najlepiej się do tego nada.

Sklep z włóczkami oferuje jednak nie tylko różnorodność materiałów czy kolorów. Wybieramy także idealną grubość czyli splot odpowiedniej ilości nitek. Z powodzeniem można więc zrobić wełniany kocyk o drobnym splocie, który nada się na lato, ale też puchatą czapkę, która ogrzeje zmarznięte uszy zimą. Występują także włóczki wielokolorowe, które pozwalają wydziergać niepowtarzalne arcydzieła. Sklep z włóczkami to jednak nie tylko motki. Znajdziemy w nim także druty o różnej grubości (drewniane, metalowe, na żyłce, bez żyłki), szydełka o różnej wielkości, ale także inne niezbędne akcesoria, jak markery, igły, liczniki rzędów czy specjalne nożyczki. W jednym miejscu można się zaopatrzyć we wszystkie niezbędne przyrządy.