Rodzaje klimatyzacji do zamontowania w domu

Istnieje kilka różnych typów jednostek klimatyzacyjnych, a każdy z nich ma swoje unikalne cechy. Jeśli myślisz o zainstalowaniu systemu chłodzenia w swoim domu, rozważ zalety i wady każdego z nich przed dokonaniem zakupu.

Jednostka okienna to dokładnie to, co brzmi: jednostka klimatyzacyjna, którą instaluje się w oknach, podobnie jak karnisz. Łatwo jest ją zainstalować, ale łatwo jest też robakom i innym rzeczom dostać się do środka przez otwarte okna. Jednostki okienne są również najmniej wydajnym typem klimatyzatora, więc zużywają więcej energii niż jednostki centralne lub kanałowe.

Centralny lub kanałowy system jest bardziej trwałym rozwiązaniem niż jednostka okienna, ale wymaga profesjonalnej instalacji. System kanałowy wykorzystuje otwory wentylacyjne w całym domu do dystrybucji chłodnego powietrza. Główną zaletą tego typu klimatyzacji jest to, że trzeba zainstalować tylko jeden system, co ułatwia kontrolę temperatury w domu.

Systemy centralne/przewodowe można podzielić na dwie kategorie: systemy pakowane i systemy dzielone. Systemy pakietowe są zaprojektowane tak, aby zmieścić się w jednej przestrzeni ściennej, natomiast systemy typu split mają oddzielne komponenty, które muszą być zainstalowane po przeciwnych stronach domu. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://budowaidom.pl/ .