Ogrzewanie domu pompą ciepła

Każdy inwestor budujący swój dom musi wcześniej czy później podjąć decyzję o rodzaju ogrzewania swojego nowego domu. Wybór systemu ogrzewania nie jest zadaniem prostym. Dotyczy to zarówno osób, które już mają ogrzewanie i zastanawiają się nad zmianą jak i również w przypadku projektowania nowych wnętrz. Dostępna na rynku są następujące metody ogrzewania: tradycyjny piec węglowy, ekogroszek, kocioł olejowy, pompa ciepła czy też ogrzewanie na gaz. Obecnie ze względu na dofinansowania oraz wytyczne w prawie budowlanym wiele osób decyduje się na ogrzewanie za pomocą pompy ciepła gdańsk lub gazu.

Ogrzewanie zarówno gazem jak i za pomocą pomp ciepła jest bezobsługowe. Nie generuje odpadów, nie wymaga codziennego czyszczenia lub zasilania. Urządzenia te pracują cicho, są niemalże niezauważalne.

Koszty instalacji

Duże znacznie podczas wyboru źródła ogrzewania mają koszty. Zarówno instalacji samej kotłowni jak i również późniejsze koszty eksploatacji. Decydując się na pompę ciepła musimy dopasować ją do wielkości naszego budynku. Źle dobrana pompa ciepła może spowodować niedogrzanie budynku lub znaczny wzrost kosztów eksploatacyjnych.

Pompa ciepła jest idealnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o ogrzewanie budynku. Wybór modeli na rynku jest bardzo duży, a co za tym idzie bez problemu można dopasować do swoich potrzeb. Pompa ciepła oprócz ogrzewania może zapewnić nam ciepłą wodę użytkową.

Jak widać tego rodzaju ogrzewanie ma bardzo wiele zalet. W połączeniu z panelami fotowoltaicznymi możemy zejść z rachunkami za ogrzewanie naszego domu niemalże do zera. Warto przemyśleć takie rozwiązanie podczas budowy swojego domu.