Materac na dobry start

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, cały świat wywraca się do góry nogami. Zarówno ona jak i partner chcą jak najlepiej przygotować się do nowej roli i zadbać o swoje dziecko. Dokształcają się, zasięgają różnych opinii i na podstawie zdobytej wiedzy kompletują wyprawkę. Niezwykle ważnym jej elementem jest materac dla niemowlaka. Dbałość o wygodny i bezpieczny sen jest bardzo ważna. Sami dla siebie poszukujemy wygodnego łózka, na którym można odpocząć po całym dniu pracy.

Jednak materac dla niemowlaka to wcale nie jest łatwy wybór. Powinien być odpowiedniej twardości i wykonany z materiałów, które są bezpieczne. Odpowiednie noszenie maluszka oraz zapewnienie właściwych warunków do odpoczynku, są podstawą w walce o jego zdrowy kręgosłup, który pozwoli na prawidłowy rozwój. Inwestując w porządny materac, oszczędzamy na wizytach u fizjoterapeuty czy ortopedy w przyszłości. Musi on dawać podparcie dla małych plecków i główki, być elastyczny, ale nie odkształcać się pod ciężarem ciała. Dla noworodków zaleca się spanie na twardej powierzchni, natomiast niemowlaki powinny mieć już materace średniej twardości, bardziej sprężyste.

Idealną decyzją jest wybór materaca dla niemowlaka i noworodka, który można po prostu odwrócić, kiedy wymagania dziecka się zmienią. Jeśli chodzi natomiast o materiały, z jakich materacyki dla dzieci są wykonane, można wybierać wśród naturalnych (warstwa z włókna kokosowego lub łusek gryki) i syntetycznych jak lateks czy pianka poliuretanowa. Warto zagłębić się w temat przed dokonaniem zakupu, ponieważ tworzywa te mają różne właściwości, wady i zalety i stawiają na różne korzyści. Przede wszystkim miejmy na uwadze dobro dziecka i wybór porządnego materaca traktujmy jako inwestycję w zdrowie naszego potomka.