Jak zabezpieczyć dom przed burzą?

Nikt nie lubi o tym myśleć, ale wszyscy wiemy, że pewnego dnia w niezbyt odległej przyszłości nadejdzie burza – być może nawet huragan. Kiedy to nastąpi, będziesz musiał chronić swój dom przed szkodliwym działaniem wiatru i deszczu. I naprawdę, kto nie miał koszmaru o tym, że jego dach się zawali lub okna wylecą w powietrze? Co więc należy zrobić?

Jak chronić swój dom przed burzą:

*Po pierwsze, wiedz jak rozpoznać z jakim rodzajem burzy masz do czynienia. Jeśli masz do czynienia tylko z silnym wiatrem, możesz zamknąć okna i zabezpieczyć luźne przedmioty paskami lub linami bungee. Jeśli jednak istnieje bezpośrednie ryzyko gradu, powodzi błyskawicznych, tornad lub huraganów, należy podjąć bardziej drastyczne kroki.

*Jeśli istnieje niebezpieczeństwo gradu i/lub powodzi błyskawicznych (zwłaszcza jeśli jest już za późno na ewakuację), załóż rolety burzowe na okna i przykryj wszystkie drzwi zewnętrzne sklejką lub workami z piaskiem. To da strukturze domu dodatkową ochronę przed uszkodzeniem przez wiatr.

*W przypadku poważnych burz, takich jak huragany, należy mieć pod ręką dodatkowe zapasy. Możesz kupić tabletki do oczyszczania wody, które pozwolą Ci na dezynfekcję wody bez prądu.

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://domup.pl/ .