Jak wymienić koło w aucie?

Najczęściej spotykanym typem kół jest ten, w którym opony trzymają się za pomocą nakrętek lugs, które dokręcane są za pomocą klucza. Ten typ kół znany jest również jako koła „lug-nut”. 

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest upewnienie się, że samochód jest prawidłowo zaparkowany na płaskim podłożu, bez żadnych obiektów wokół niego (takich jak piasek lub żwir), które mogłyby stworzyć nierównomierny nacisk między oponą a podłożem, co mogłoby spowodować uszkodzenie samochodu. Następnie należy upewnić się, że hamulec postojowy jest włączony, więc samochód nie będzie się poruszał podczas wymiany koła. 

Teraz, gdy wszystko jest zabezpieczone, możesz iść dalej i usunąć nakrętki z uszkodzonego koła. Jest to łatwiejsze, jeśli usunąć je z powietrza zasilany klucz udarowy lub automatyczny pistolet udarowy (które mogą być wynajmowane w lokalnych warsztatach samochodowych), ale nawet jeśli może to być trudniejsze, to lepiej, jeśli robisz to ręcznie, ponieważ wtedy nie będzie mniej szkód do nakrętek i śrub na kołach. Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić jest przykręcenie wszystkich nakrętek do ich pierwotnej pozycji i dokręcenie ich za pomocą klucza do kół. Więcej motoryzacyjnych artykułów znajdziesz na stronie https://tuningster.pl/ .