Jak wybrać odpowiedni powerbank?

Dzięki powerbankowi możesz ładować swoje urządzenia w podróży, bez konieczności szukania gniazdka elektrycznego. Szukając go, pierwszym kryterium powinna być pojemność ładowania i wydajność prądowa.

Powerbanki występują w dwóch różnych rodzajach:

Zewnętrzny akumulator z wyjściem USB służy do ładowania urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, tablety, e-czytniki czy aparaty cyfrowe.

Powerbank z wyjściem AC służy zazwyczaj do ładowania większych urządzeń, takich jak laptopy czy komputery stacjonarne.

Wybierając model, należy zwrócić uwagę na jego pojemność ładowania i wydajność prądową. Pierwsza z nich wskazuje, ile energii może pomieścić, natomiast druga – jak szybko można go naładować lub rozładować. Obie pojemności są mierzone w mAh (miliamperogodzinach). Na przykład powerbank o pojemności 15000 mAh może w pełni naładować iPhone’a 6 sześć razy lub iPada Air raz.

Jednym z częstych błędów popełnianych podczas zakupów powerbanków jest nadmierne skupianie się na pojemności, a niewystarczające na natężeniu prądu. Choć prawdą jest, że większa pojemność oznacza dłuższy czas pracy między ładowaniami, a tym samym mniej czasu spędzonego na szukaniu gniazdka, nie oznacza to, że większy automatycznie oznacza lepszy! Więcej na temat technologii znajdziesz na stronie https://supertechnology.pl/ .