Jak utrzymać czysty basen w ogrodzie?

Czysty basen to nie tylko dobry sposób na relaks w swoim domu, ale także ważny aspekt higieny. Posiadanie własnego basenu wymaga jednak dbałości o wodę, aby zapobiec namnażaniu się niepożądanych bakterii, które mogą powodować wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych dla pływaków.

Powinieneś być świadomy, że właściwa konserwacja basenu ma kilka różnych aspektów i że nie chodzi tylko o utrzymanie czystej wody i zrównoważonych środków chemicznych. Chociaż ważne jest, aby śledzić skład chemiczny wody, istnieje kilka innych rzeczy, które należy zrobić, aby utrzymać basen zdrowy i przyjemny przez cały czas. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://sielankowelove.pl/ .

Jeśli właśnie zakończyłeś instalację nowego basenu lub szukasz sposobów na utrzymanie czystego basenu w ogrodzie, oto kilka pomocnych wskazówek:

– Regularnie sprawdzaj swój sprzęt – nie zapominaj, że regularne czyszczenie jest konieczne, abyś mógł osiągnąć optymalne rezultaty.

-Upewnij się, że Twoja woda jest odpowiednio zbalansowana poprzez badanie wody za pomocą pasków testowych (dostępnych w każdym sklepie z zaopatrzeniem basenowym) lub zestawu testowego. Powinieneś testować wodę raz w tygodniu, choć może trzeba zrobić to częściej, jeśli jest problem glonów lub jeśli masz dzieci, które są prawdopodobne, aby być w wodzie częściej. Zwróć uwagę na poziom ph; powinien on wynosić od 7,2 do 7,6 dla basenów i od 5,8 do 6,4 dla jacuzzi. Sprawdzaj poziom chloru i pH i dodawaj odpowiednio środki chemiczne.

-Ściany basenu należy chronić przed światłem słonecznym za pomocą farby (co pomoże zapobiec rozwojowi glonów).