Jak uniknąć zarysowań na szybie samochodu?

Rysa na szybie może spowodować problemy z widocznością i odbiciem światła. Jeśli rysa jest niewielka i niewidoczna dla kierowcy, najlepiej zostawić ją w spokoju. Zmniejszy to szanse na rozprzestrzenienie się rysy na samochodzie.

Najczęstszym sposobem powstawania zarysowań jest używanie ściereczek, a w szczególności ściereczek z mikrofibry. Ściereczki z mikrofibry są świetne do czyszczenia szkła, ponieważ usuwają brud bez zarysowania powierzchni. Jednak mikrofibra nie styka się z szybą, lecz z farbą na masce i pokrywie bagażnika. Lakier jest w rzeczywistości miękki w porównaniu z szybą, więc kiedy wyciera się go ściereczką z mikrofibry, skutecznie szlifuje się lakier. W końcu farba zetrze się całkowicie i odsłoni goły metal pod spodem. Innymi słowy, najlepiej nie używać ściereczki z mikrofibry na szyby samochodu.

Jeśli rysa jest widoczna dla kierowcy, należy się nią od razu zająć. Jeśli jest ona niewielka (ledwo zauważalna), usuń ją za pomocą pasty do ścierania lub drobnoziarnistego papieru ściernego. W ten sposób usuniesz również wszelkie pozostałości powłoki ochronnej z szyby. Następnie należy wypolerować to miejsce za pomocą masy do ścierania lub drobnoziarnistego papieru ściernego. Więcej o samochodach znajdziesz na stronie https://mototeams.pl/