Jak ubierać niemowlaka w upalne dni?

Kiedy temperatura się ociepla, może być trudno dowiedzieć się, jak ubrać niemowlę w gorące dni. Sekretem ubierania dziecka jest komfort i przepływ powietrza, ale istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tych celów bez poświęcania swojego poczucia stylu. Kilka kluczowych punktów:

W gorące dni chcesz, aby ubrania były lekkie, oddychające i luźno dopasowane. Pomyśl o bawełnie lub lnie zamiast poliestru! Jeśli tkaniny są zbyt ciężkie, będą zatrzymywać ciepło, co sprawi, że dziecku będzie niewygodnie. Mieszanki bawełny i len są doskonałe na wiosnę, lato i wczesną jesień; cięższe bawełny i polary są najlepsze na zimę.

Chcesz, aby ubrania miały dużo miejsca na cyrkulację powietrza wokół wszystkich części ciała dziecka. Jest to nawet ważniejsze niż pozostawienie miejsca na wzrost. Ważne jest, aby pamiętać, że temperatura wewnętrzna dziecka wzrasta nieco powyżej temperatury otoczenia (zwłaszcza w ciepłe dni), więc nie musisz się martwić o ubieranie go zbyt ciepło – to powietrze na zewnątrz musi się martwić o ochronę przed nim! Jeśli wychodzicie na spacer, załóż mu tylko pieluchę. Przy wysokich temperaturach mogłoby być dziecku zbyt gorąco. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://momom.pl/ .