Jak samemu zmontować film?

Jeśli masz ograniczoną wiedzę komputerową, może być trudno zmontować własne wideo bez profesjonalnej pomocy. Kilka wskazówek sprawi, że proces ten będzie łatwiejszy dla Ciebie i łatwiejszy dla Twojego portfela:

1) Upewnij się, że cały materiał filmowy, który kręcisz, jest wysokiej jakości. Nie chcesz mieć, aby wrócić i ponownie strzelać tylko dlatego, że był dziwny błysk na obiektywie lub cień w złym miejscu po wycięciu wideo razem. Im lepsza jakość materiału, z którym zaczynasz, tym lepsze wideo skończysz.

2) Użyj statywu. Nawet jeśli uważasz, że twoje ręce są wystarczająco stabilne, posiadanie kamery na statywie nada twojemu wideo bardziej profesjonalny charakter i będzie o wiele łatwiejsze do zmontowania razem, jeśli nie będzie się trząść. Jeśli to możliwe, ustaw małe statywy dla każdego operatora kamery, aby nikt nie musiał wspierać kamery rękami.

3) Użyj ręcznego ustawiania ostrości. Poproś kogoś, kto ma doświadczenie z kamerami, aby ustawił ostrość przed każdym ujęciem, tak aby wszystkie ujęcia były ostre. Jeśli nie ma nikogo, kto mógłby to zrobić, przed każdym ujęciem ustawiaj ręcznie ostrość na coś odległego, tak aby w centrum uwagi było tylko to, co chcesz uchwycić, na przykład stół do wpisywania się.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie www.computerable.pl/ .