Jak pozbyć się kurzych łapek?

Kurze łapki to zmarszczki, które pojawiają się po bokach oczu. Są one rodzajem linii uśmiechu. Kiedy się uśmiechasz lub mrużysz oczy, skóra wokół oczu jest ściągana w dół, a z czasem ta powtarzająca się czynność powoduje, że linie te stają się trwałymi zagnieceniami.

Z wiekiem kurze łapki stają się bardziej widoczne, ponieważ inne mięśnie twarzy kurczą się i pozostawiają skórę wokół oczu bardziej luźną. To może sprawić, że będą one wyglądać smutniej niż kiedyś. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby zmniejszyć ich wygląd.

Zastrzyki: Jeśli masz poważne kurze łapki lub nie chcesz czekać na wyniki, zastrzyki mogą być opcją. Pod opieką lekarza, za pomocą cienkiej igły wstrzykuje się niewielką ilość Botoxu w okolice kurzych łapek, aby tymczasowo sparaliżować leżące u ich podłoża mięśnie, co zapobiega ich kurczeniu się podczas poruszania twarzą. Zapobiega to powstawaniu zmarszczek w tym obszarze, zmniejszając wygląd kurzych łapek już po jednym zabiegu. Zabieg działa najlepiej, jeśli zostanie wykonany przed ich powstaniem – ale niestety może to wymagać częstych wizyt u dermatologa, dopóki nie znajdziesz odpowiedniego dla siebie harmonogramu.

Zabieg ten wiąże się również z możliwymi skutkami ubocznymi, takimi jak opadające powieki oraz suchość w oczach i ustach. Więcej o pielęgnacji znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/ .