Jak często chodzić do kardiologa? Badanie swojego serca

Jak często należy chodzić do kardiologa? Jest to jedno z najważniejszych pytań, jakie możesz zadać swojemu lekarzowi, i nie ma na nie łatwej odpowiedzi. Chociaż generalnie zaleca się coroczną wizytę w celuu dbania o swoje zdrowie. Najlepiej jest kierować się profesjonalistą, który zna twoją historię medyczną i może dokonać rekomendacji w oparciu o twój konkretny przypadek.

Wizyta u kardiologa jest zwykle częścią rutynowego badania fizycznego, ale jeśli doświadczasz pewnych objawów lub wiesz, że masz chorobę serca, zaleca się umówienie wizyty u specjalisty i częstsze wizyty.

„Musisz wiedzieć, jakie są twoje objawy”, mówi dr Michael Abbott, MD. „Na przykład, jeśli masz krótki oddech lub czujesz, że coś nie jest w porządku w klatce piersiowej, to jest w porządku, aby wejść wcześniej niż później”.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o chodzeniu do kardiologa? Spójrzmy na niektóre z rzeczy, które mogą sprawdzić, aby ocenić, czy zdrowie Twojego serca się pogarsza:

-Pomiar ciśnienia krwi: Wysokie ciśnienie krwi może uszkodzić tętnice, zwłaszcza te w sercu i wokół niego.

-EKG: Badanie to pokazuje aktywność elektryczną w sercu i rejestruje nieprawidłowe rytmy, które mogą wskazywać na stany zagrażające życiu, takie jak nieprawidłowe bicie serca lub zawał serca.

Więcej na temat zdrowia znajdziesz na stronie https://twojmoment.pl/ .