Czym zastąpić pieczywo w diecie?

Chleb był używany jako podstawowe pożywienie przez setki lat, a jego powszechne użycie nie wykazuje oznak spowolnienia. Jednak w ostatnich dekadach chleb znalazł się pod ostrzałem ekspertów ds. zdrowia i dietetyków, którzy twierdzą, że ma on wysoką zawartość węglowodanów. Mimo że chleb jest pysznym i pożywnym dodatkiem do diety, eksperci ci sugerują, że nie należy go jeść w dużych ilościach.

Aby znaleźć akceptowalny substytut, musimy najpierw zrozumieć różnicę między dwoma głównymi rodzajami pieczywa: pełnymi ziarnami i rafinowanymi ziarnami. Do pełnych ziaren należą jagody pszenicy, żyta, kasza owsiana i ziarna jęczmienia. Te produkty są obfite i mają orzechowy smak. Ziarna rafinowane to biała mąka, biały ryż, mączka kukurydziana, mąka z tapioki, mąka gryczana i płatki bulgur. Te produkty zostały pozbawione warstwy otrębów (zewnętrznej powłoki) i kiełków (wewnętrznej powłoki). Są one znacznie lżejsze niż całe ziarna i mają delikatniejszy smak.

Produkty pełnoziarniste są generalnie postrzegane jako zdrowsze niż produkty rafinowane, ponieważ zawierają więcej błonnika i są bogatsze w witaminy. Jednak niektórzy ludzie uważają, że należy unikać wszystkich ziaren, ponieważ zawierają one gluten, który może powodować problemy trawienne u niektórych osób. Więcej na temat żywienia znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/ .