Czy warto zażywać probiotyki?

Suplementy probiotyczne są szeroko stosowane w Stanach Zjednoczonych, gdzie ich roczna sprzedaż wynosi ponad 6 miliardów dolarów. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że są tak skuteczne w leczeniu wielu dolegliwości i zaburzeń – ale tylko wtedy, gdy wiesz, jak i kiedy je stosować. 

Suplementy probiotyczne zawierają bakterie, w tym Lactobacillus acidophilus (występujący w jogurcie) i Bifidobacterium bifidum (występujący w miso). W jelicie cienkim te przyjazne organizmy pomagają rozkładać jedzenie, stymulują układ odpornościowy i produkują witaminy K i B12. Przy regularnym spożywaniu, probiotyki okazały się pomocne w różnych kwestiach zdrowotnych:

Probiotyki na dietę: Nowe badania sugerują, że przyjmowanie codziennych probiotyków może być równie skuteczne jak ćwiczenia lub dieta w pomaganiu ludziom w utracie wagi przez pewien okres czasu. Badanie opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition , śledziło 340 otyłych kobiet, które zostały podzielone na dwie grupy: jedna grupa brała pigułkę placebo każdego dnia, podczas gdy druga grupa brała suplement probiotyczny ze swoim śniadaniem każdego ranka. Po 16 tygodniach obie grupy straciły średnio 2kg. Mają one również pozytywny wpływ na naszą cerę.

Więcej o urodzie znajdziesz na stronie https://bellaplace.pl/ .