Czy warto zapisać się na kurs prawa jazdy?

Zapisanie się na kurs nauki jazdy może być świetnym sposobem na poznanie zasad ruchu drogowego i nabranie pewności siebie za kierownicą, ale nie czyni cię bezpiecznym kierowcą – i nie obniży twoich stawek ubezpieczeniowych.

Kurs jazdy, lub edukacja kierowcy, można odbyć prywatnie lub za pośrednictwem firmy ubezpieczeniowej, czasami po obniżonych kosztach. W podstawowych programach, studenci spędzają czas w klasie ucząc się zasad ruchu drogowego, a następnie są uczeni konkretnych umiejętności na drodze – rzeczy, takich jak parkowanie równoległe i trzypunktowe skręty – które będą musieli znać, aby uzyskać prawo jazdy.

Wiele osób wierzy, że te kursy pomogą obniżyć ich składki ubezpieczeniowe, kiedy będą gotowi kupić własny samochód i prowadzić go samodzielnie. Prawda jest jednak taka, że nauka jazdy nie ma wpływu na wysokość prywatnego ubezpieczenia samochodowego. Według Insurance Information Institute (III), który czerpie swoje dane z National Association of Insurance Commissioners, „firmy ubezpieczeniowe nie używają edukacji kierowcy jako czynnika w przypisywaniu ryzyka”. To nie znaczy, że nie powinieneś wziąć udziału w kursie jazdy – powinieneś! Prawo jazdy jest zdecydowanie warte dla każdego, kto nie ma dużego doświadczenia za kierownicą, a chce jeździć – czy to na wycieczki czy do pracy lub szkoły. Więcej o prawie jazdy znajdziesz na stronie https://startmoto.pl/ .