Czy opłaca się kupować płynny rozświetlacz?

Rozświetlacze w płynie to świetny sposób na podkreślenie żywego charakteru stylizacji, ale nie są one przeznaczone dla wszystkich. 

Rozświetlacze w płynie są najlepsze dla osób o skórze normalnej i tłustej – osoby o skórze suchej lub wrażliwej mogą uznać, że bardziej odpowiedni dla nich będzie zwykły rozświetlacz w pudrze. Rozświetlacze w płynie mogą być trudniejsze do nałożenia i gorzej się rozprowadzać, jeśli masz ciemniejszą skórę. Jeśli szukasz naturalnego wyglądu, płynny rozświetlacz może nie być najlepszym rozwiązaniem – produkty w płynie są zwykle bardziej błyszczące niż te w proszku. 

Istnieje jednak kilka powodów, dla których warto sięgnąć po płynny rozświetlacz. Te lśniące płyny są bardziej błyszczące i świetliste niż pudry, dzięki czemu szczególnie dobrze nadają się do podkreślania kości policzkowych, łuków brwiowych i innych obszarów twarzy, które wymagają dodatkowej dawki światła lub blasku. Mogą one dodać element świetlistości do cery bez dodawania tekstury lub koloru w sposób, w jaki robią to pudrowe rozświetlacze. Mieniący się skład sprawia, że idealnie nadaje się do łączenia z innymi mieniącymi się produktami, takimi jak cienie do powiek czy róż do policzków, a nawet do stosowania jako warstwa wierzchnia na matowy makijaż. To coś, na co pudrowe rozświetlacze nie pozwalają! Więcej informacji na temat kosmetyków znajdziesz na stronie https://fashionloop.pl/ .