Akumulatory do ups

Zasilacze UPS są bardzo przydatne w sytuacjach, gdy zmagamy się z regularnymi przerwami w dostawie prądu. Osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach i na wsiach niestety doświadczają tego regularnie, stąd duża liczba zasilaczy UPS które pracują w takich rejonach. Głównie wykorzystuje się je do podtrzymania zasilania komputerów stacjonarnych, aby dać im czas na wyłączenie się. Jednak każdy UPS z czasem może zacząć działać nieprawidłowo, gdy jego akumulatory zostaną zużyte.

Jeżeli dojdzie do powyższej sytuacji, wcale nie musi to oznaczać dużego problemu. Nic nie stoi na przeszkodzi by kupić nowe akumulatory do UPS i dokonać ich samodzielnej wymiany. Stosowane są tam standardowe baterie, najczęściej wykonane w technologii AGM, które można kupić w bardzo wielu miejscach. Nie są też drogie, dzięki czemu w prosty sposób przywrócimy nasz UPS do pełnej sprawności. Zużycie baterii będzie powodowało bardzo krótki czas podtrzymania zasilanych urządzeń, a w skrajnych przypadkach może nawet dojść do całkowitego braku możliwości ich podtrzymywania. Gdy zainstalujemy nowe akumulatory, problem ten zostanie rozwiązany.

Wymiana baterii w UPS nie jest trudna. Zazwyczaj dokonuje się tego po zdjęciu przedniego panelu lub bocznej pokrywy. Baterie należy wysunąć z wnętrza, po uprzednim wyłączeniu zasilania i odłączeniu UPS od gniazdka sieciowego. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i trzeba o tym pamiętać. Nowe akumulatory do UPS umieszczamy w tym samym miejscu i orientacji, jak były włożone stare. Pozostaje już tylko zamknąć obudowę, uruchomić urządzenie i sprawdzić czy wszystko działa poprawnie.